GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Tea set 10383404
nr 1038 3404
Ulla Procopé
(1921-1968), Finland
8 pieces, Ulla Procopé (1921-1968), Valencia, Arabia, lanserades 1961,
TEA SET, 8 delar,Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Arabia. Målad dekor i koboltblått. Signerade ARABIA FINLAND UP, lanserades 1961
Ulla Procopé, Finnidsh designer, born 1921, dead 1968.
1000
SEK 1700
Monday May 16 2016
at 18:15:49
700 kr
1.000 kr
1.600 kr
1.600 kr
1.600 kr (Robot)
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
Read more about 50/60-tal
Arabia